top of page

Neden İsveç Duvarı ve Montesori Oyun Alanları

Güncelleme tarihi: 24 Şub 2019

Çocuklar Hareketi Sever


Fiziksel Gelişim İçin Çocukların Hareket Alanlarının Kontrolü


Çocukların mekan aramaksızın hareket etmeleri bu yaşlarda normaldir. Hareket ederek öğrenmek dokunarak öğrenmek ve benzeri öğretiler çocukların gelişimi için gereklidir.

Evde okulda dış mekanlarda gerek oyun parkları gerekse okul içi alanlarda kullanılan materyaller yetersiz gelebilir.

Dndspor'un Türkiye'ye getirdiği bir yenilik olan % 100 doğal ahşap isveç duvarları ve montessori oyun alanları bir çok açığı kapatacak oyun alanlarıdır.

İlgi alanımızda en çok dikkat çektiğimiz ayaklardır. Ayaklar tüm sinir uçlarının bittiği yerlerdir. Bu sinir uçlarının uyarılması ancak kısa alan baskıları sonucunda tetiklenir. İnsanlık tarihi kadar eski bir uygulama olan ayak altı masajları doğu ülkelerinde halen uygulanmaktadır. Çocuklar için masaj uygulamaları dndspor oyun alanlarında çubuklar vasıtası ile yapılmaktadır. Çocuklar hareket ederken çıplak ayakla bu çubuklara basarak istemsiz ayak içi uyarılmalara neden oluştururlar. Bu da ileriki yaşlarda anlayabileceğimiz fiziksel olarak gelişimine yardımcı olur.

Bu özelliğin yanında tutunma ile ilgili hareketler de bu oyun alanlarında vazgeçilmez hareketlerdendir.

Tabiki oyun. Tüm İsveç duvarı ve montessori oyun alanlarında çocuklar oyun ile ilglili hiç bir zorluk çekmez ve saatlerce vakit geçirebilirler.
28 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page